2012 m. knygų iššūkis

Kaip tik laiku užsukau į asskaitau blogą ir radau puikų pasiūlymą, metų uždavinį, sukurti 12 knygų sąrašą 2012 metams. Nors ir mano knygos puikuojasi naujoje lentynoje ir yra puikiai matomos bei ranka pasiekiamos, deja nerandu kartais pakankamai laiko bei noro joms skaityti. Tad šis pasiūlymas tikrai mane pastūmės paimti knygą į rankas dažniau 🙂

Kadangi gyvenu toli nuo Lietuvos tai ir lietuviškų knygų čia nėra. Tačiau turiu mažą biblioteką, kurią atsivežiau čia ir noriu greičiau įveikti, nes vis dažniau randu save naršančia po Stambulo knygynus ir ieškančią angliškų knygų, kurios yra pigesnės nei Lietuvoje, kai kurios net ypač. Tačiau į šį sąrašą įtraukiau ir keletą angliškų knygų, kurios buvo ar bus reikalingos studijoms ir šiaip noriu perskaityti.

Tagi mano 12 knygų sąrašas:

1. George Orwell “1984-ieji“

2. Joanne Harris “Džentelmenai ir Žaidėjai“

3. Jane Austen Pride and Prejudice

4. John Katzenbach “Analitikas“

5. Milan Kundera “Nepakeliama būties lengvybė“

6. Diane Setterfield “The Thirteenth Tale“

7. Herbjorg Wassmo “Dinos knyga“

8. Beowulf

9. Sandra Brown “Pavydas“

10. Paulo Coelho “Veronika ryžtasi mirti“

11. Tess Gerritsen “Pameistrys“

12.  George Orwell “Gyvulių ūkis“

               Dvi alternatyvios knygos:

1. Antoine de Saint-Exupery “Citadelė“

2. Haruki Murakami “Kafka pakrantėje“

7 komentarai “2012 m. knygų iššūkis

  1. Paulo Coelho „Veronika ryžtasi mirti“ turiu namuose , iš viso skaičiau trys kartus ta knygutę ir nesuprantu kodėl , negalėčiau pasakyti , kad ji kažkokia ypač ypatinga, bet vistiek ja kitiems siūlau ir net pora kartu įteikiau kaip dovaną žmonėms.

  2. Aš labai skeptiškai žiūriu į patį Coelho, skaičius tik “Alchemiką“ ir tai nelabai patiko ir nuomonių apie visą autoriaus kūrybą nekokių skaičius. Turiu dvi jo knygas, per išpardavimą susigundžiau 🙂 tai ir noriu dabar bent šitą užsibrėžt perskaityt, nes kitu atveju turbūt dar ilgai į rankas nepaimčiau 🙂

  3. Hm, o tu pamėgink prisijaukint Coelho. Man asmeniškai jo knygos patinka, o “Veronika ryžtasi mirti“ yra viena iš mėgstamesnių 🙂 jei patiks, prigriebk ir “Demonas ir panelė Prym“ – šita mano mėgstamiausia.
    Hm, iš tavo sąrašiuko dar skaičius esu “Puikybę ir prietarus“ bei “1984“. Abi patiko, tik labai skirtingom prasmėm. Pirmoji knyga tokia klasika labiau, o pastaroji LABAI sukrečianti. Bent jau man milžinišką įspūdį paliko. Šokiravo.

  4. Tai ir bandysiu : ) tiesiog paskaičius nemažai neigiamų nuomonių praėjo noras skaityti, kažkaip atbaidė. Bet skaitysiu būtinai, kad susidaryčiau nuomonę : )
    As 1984 bandžiau skaityt, bet po kelesdešimt puslapių numečiau, nekabino. Gal ne laiku skaičiau.. : )

  5. Sveika, sąraše negali būti knygų, kurios išleistos 2011m. Todėl H. Murakami netinka, nes 1Q84 trečia dalis tikrai išleista praeitais metais. Jei gali, pakeisk sąrašą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s