Haruki Murakami “Norvegų giria“

“Norvegų giria“ pirmoji knyga perskaityta šiais metais ir labai džiaugiuosi, kad naujus metus pradėjau su Murakami’u.

Ši knyga labai skiriasi nuo kitų Murakami’o knygų, tokiu kaip: “Avies medžioklė“, “Negailestinga stebuklų šalis ir Pasaulio galas“, “Pernakt“ ir kitų, mat “Norvegų girioje“ fantastikos kaip ir nėra. Iš pirmo žvilgsnio  tai pats paprasčiausias kūrinys apie meilę, tačiau pats Murakami teigia, kad tai buvo tarsi savęs išbandymas parašyti vientisą ir paprastą istoriją.

Pagrindinis personažas Toru Vatanabė nukelia skaitytoją į studijų universitete laikus, kad papasakotų savo gyvenimo istoriją apie prarastus draugus bei atrastus mylimuosius.

Patys knygos herojai man pasirodė labai įdomūs ir skirtingi, kad ir pats Toru Vatanabė – vienišius, per daug neišvaizdus, bet labai pastabus, protingas ir sugebantis stebuklingai pritraukti kitus, savo keistu mąstymu ir kitokiu požiūriu. Tuo tarpu Midori (labai gražus vardas : ) ) labai išvaizdi, tačiau be galo keista: labai greitai supyksta ir nesišneka keletą mėnesių, šneka visokias nešvankybes  ir mėgsta žiūrėti porno filmus:  “- Kai tik prasideda sekso scena, aplinkui išgirsti “Gurkt!“, mat visi vienu metu nuryja seilę – paaiškino Midori. – Oi, kaip man patinka šitas “Gurkt!“ Tiesiog smagumėlis!“

Knyga labai melancholiška, kaip ir daugumoje Murakami’o knygų vyrauja vienišumas, skamba klasikinė muzika, kalbama apie klasikines knygas: ‎“Jis vis dėlto griežtai laikėsi vienos taisyklės: niekad neatsiversti knygos, kurios autorius nebūtų miręs mažiausiai prieš trisdešimt metų. -Tik tokiomis knygomis galiu pasitikėti.[…] Jeigu skaitysi tik tas knygas, kurias skaito visi, tuomet ir galvoti galėsi tik tai, ką galvoja visi.“ Dėka šios knygos, užsinorėjau perskaityti “Didijį Getsbį“ ir jis jau guli mano lentynoje : )

Sunkoka šią knygą lyginti su kitomis autoriaus knygomis tokiomis kaip: “Negailestinga stebuklų šalis ir Pasaulio galas“, “Dansu, dansu, dansu“, “Mylimoji Sputnik“, nes šioje knygoje nėra fantazijos, tačiau vyrauja tokia pat melancholiška nuotaika. “Norvegų giria“ gal šiek tiek ir nusileidžia kitoms autoriaus knygoms, bet tai nereiškia, kad ji prastesnė, tiesiog ji kitokia: ramesnė, pastovesnė. Tačiau laikas praleistas su ja neprailgo : )

“Sulaukus tam tikro amžiaus tiesiog būtina pradėti groti sau. Juk kaip tik tai ir yra tikroji muzika.“

“Gerai, kad gali jausti, koks gardus valgis. Galima laikyti tai įrodymu, kad esi gyvas“

“Neužmiršk, kad gyvenimas – šokoladinių saldainių rinkinys. Juk žinai: būna tokios šokoladinių saldainių dėžutės; vienus saldainius iš jų tu mėgsti, kitų – ne. Taigi, suvalgai tuos, kuriuos mėgsti, ir galiausiai lieka tie, kurių tau nesinori. kai tik mane ištinka kas nors skausminga, visada apie tai pagalvoju. Nagi, tereikia suvalgyti tuos neskaniuosius saldainius, ir vėl viskas bus gerai. Gyvenimas – šokoladinių saldainių rinkinys.“

 

 

Ekranizacija

Anotacija:

„The Beatles“ dainos „Norwegian Wood“ („Norvegų giria“) garsai Toru Vatanabę užlieja prisiminimais apie jo pirmąją meilę Naoko, geriausio draugo Kidzukio merginą. Mintimis jis grįžta į studentiškas dienas Tokijuje, į pasaulį, kupiną vienatvės, atsitiktinio sekso, aistros, troškimų ir praradimų, mirties šešėlių. Vatanabė tarsi iš naujo išgyvena tuos laikus, kai Naoko buvo svarbiausias žmogus jo gyvenime, į kurį veržte įsiveržė karštakraujė mergina Midori, privertusi jį rinktis tarp praeities ir ateities. 
Haruki Murakami – šiuo metu populiariausias japonų rašytojas, lietuvių kalba jau pasirodžiusių knygų Avies medžioklė („Baltos lankos“, 2003), Dansu, dansu, dansu („Baltos lankos“, 2004) ir Negailestinga stebuklų šalis ir Pasaulio galas („Baltos lankos“, 2004) autorius. Priešingai nei šių knygų, „Norvegų girios“ istorija paprasta ir vientisa, dėmesys sutelkiamas ne į proto žaismą ar antgamtinius dalykus, o į jauno žmogaus tapimo suaugusiuoju patirtį. Tai – išmoningas, švelniai pašaipus, kartu melancholiškas pasakojimas apie draugystę, meilę, gyvenimą ir mirtį. 

Puslapių skaičius: 372

Knyga nuosava.

Vertinimas: 5/5

Reklama

Parašykite komentarą

Filed under Knygos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s