George Orwell “1984-ieji“

Taigi perskaičiau pirmą knygą iš 2012 metų iššūkio sąrašo. Ilgą laiką ji išgulėjo mano lentynoje nepaliesta, nors ją pirkau vasarą ir žadėjau skaityti kaip įvadą į Murakami “1Q84“, bet Murakami pradėjau ankščiau ir didelės klaidos nepadariau, nes ir be Orwell’o kūrinio puikiai viskas suprantama.

“1984-ieji“ sunkokai skaitėsi, iš pradžių buvo be galo nuobodu ir buvau numetusi šią knygą. Bet prisiruošiau pabaigti ir antroje dalyje pasidarė visai įdomu.

Per daug ši knyga manęs nenustebino, nepapasakojo kažko naujo, ko nebūčiau jau žinojusi ar numaniusi, bet kaip autorius knygoje teigia, kad “Geriausios knygos yra tos, kurios tau pasakoja jau žinomus dalykus“. Tačiau nelabai suprantu, kodėl tiek daug žmonių ją laiko geriausia knyga ir panašiai. Bet pati knygos idėja man labai patiko, skaitydama stengiausi tik skaityti kaip grožinį kūrinį ir nesusieti knygoje aprašomų įvykių su realiais įvykiais.

Knyga parodo, ką gali padaryti valdžia, kokią jėgą ji turi, kad gali valdyti tiek praeitį, tiek ateitį: “Kas valdo praeitį, valdo ateitį, kas valdo dabartį, valdo praeitį“. Knygoje vaizduojami įvykiai parodo, kad valdžia gali viską, ji gali sunaikinti žmogų, ištrinti jį iš istorijos upės arba pakeisti taip, kad jis būtų naudingas valdžiai. “Partija turi du tikslus – užkariauti visą žemės paviršių ir visiems laikams galutinai išnaikinti laisvo mąstymo galimybę.“ Knyga atskleidžia, kad žmogus privalo atsisakyti vienintelio dalyko, kuriuo dar tikėjo, kurį mylėjo, kad išsaugotų save, nes niekuo aplink pasitikėti negalima, tik pačiu savimi.

“Tai, kas vyksta visų žmonių sąmonėse, vyksta iš tikro.“

“Laisvė yra tai, kad gali sakyti, jog du plius du yra keturi.“

Ekranizacija

Anotacija:

Pasislėpęs pakrikos Tiesos ministerijos Registrų skyriuje Vinstonas Smitas sumaniai perrašo praeitį, kad ji atitiktų Partijos poreikiams. Tačiau giliai širdyje jis priešinasi totalitariniam pasauliui, kuriame gyvena, pasauliui, kuris reikalauja absoliutaus paklusnumo ir kontroliuoja žmogų viską matančiais monitoriais ir budria Didžiojo Brolio akimi. Trokštantis tiesos ir laisvės Smitas užmezga meilės romaną su savo kolega Džiulija, tačiau netrukus supranta, kad šiame košmariškame pasaulyje meilė yra neapykanta, karas – taika, o tikroji laisvės kaina – išdavystė.

Puslapių skaičius: 248

Knyga nuosava.

Perskaičiau 12.01.2012

Vertinimas: nors ir buvo nuobodoka ir idėja nelabai gerai išreikšta, bet už pačią idėją 5/5

Reklama

2 Komentaras

Filed under 2012 m. knygų iššūkis

2 responses to “George Orwell “1984-ieji“

  1. Atgalinis pranešimas: 2012 m. knygų iššūkis | readinginistanbul

  2. Nebloga knyga, sunki galbūt pasirodė todėl, kad tai visiška antiutopija gyvenimui, kokį norėtume gyventi, vietoje to – einama būtent orveliškąja kryptimi. Tačiau jei žmonės pmiršs naivumą ir domėsis ne mada, o kas dedasi aplink, tada pavyks pakreipti gyvenimo vagą geresnės ateities link. 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s