Hermann Hesse “Roshaldė“

Ši knyga – tai liūdnoka vienos šeimos istorija, kuri nuo pirmų puslapių prikaustė ir paskutiniuose puslapiuose graudino. Hesse vaizduoja susvetimėjusius vyrą ir žmoną, kuriuos suartina tik nelaimė, bendras didžiulis skausmas.

Pagrindinis veikėjas Johanas Feragutas – žymus ir talentingas dailininkas, kuris tapo visai ne dėl šlovės ir pinigų, o dėl savęs. Gyvena ir dirba jis mažoje ateljė šalia savo paties dvaro, kuriame jis nelaukiamas, nes jame gyvena jo žmona su vienu iš sūnų. Feragutui gyvenimo džiaugsmo teikia tik tapymas, jo geriausias draugas Otas bei jo jaunėlis sūnus Pjeras, kurį jis nori auginti pats.

Visi kūrinio veikėjai labai panašūs, nes jie visi jaučiasi vieniši ir nelaimingi. Mažasis Pjeras mane sužavėjo savo įžvalgumu ir mažam berniukui nebūdingu protingumu.

Gali pasirodyti, kad “Roshladė“ yra tik liūdna istorija, tačiau taip nėra. Visas kūrinys labai šviesus, žaismingas ir šiltas, tik pačioje pabaigoje kūrinys tampa liūdnas ir niūrus.

Pirmą kartą skaičiau Hesse ir ši knyga mane sužavėjo, pakerėjo rašytojo šiltu, spalvingu stiliumi ir artimiausiu metu ieškosiu daugiau jo knygų.

“Ryškiausius ir gaiviausius įspūdžius žmogus patiria labai anksti, iki trylikos, keturiolikos metų, iš jų ir semiasi peno visą savo gyvenimą.“

“Bet iš tikrųjų tai aš nenoriu būti suaugęs. Seni žmonės daugiausia tokie nemalonūs. Ir Albertas jau visiškai pasikeitė. O kai seni žmonės vis labiau sensta, tai galų gale numiršta. Mieliau būčiau toks kaip dabar, tik kartais norėčiau paskraidyti su paukščiais aukštai virš medžių tarp debesų. Tuomet juokčiausi iš visų žmonių.“

Puslapių skaičius: 159

Knyga iš bibliotekos.

Perskaičiau 21.01.2012

Vertinimas: 5/5

Reklama

2 Komentaras

Filed under Knygos

2 responses to “Hermann Hesse “Roshaldė“

  1. tikrai įdomi knyga, man labai patiko, aišku ne pati geriausia, bet mano manymu verta skaitymo 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s