Haruki Murakami “1Q84. Antra knyga”

Sunku kalbėti apie vieną dalį atskirai, bet galiu pasakyti, kad man antra dalis patiko labiau už pirmąją. Pirmoje dalyje Murakami mus supažindina su pagrindiniais veikėjais Aomame ir Tengo, paslaptingais dalykais tokiais kaip Oro lėliuke, Sakigake, Mažaisiais žmonėmis. Pirmąją dalį skaičiau prieš metus tad ne visus įvykius prisiminiau, atmintyje labiausiai įstrigo vienas faktas, kad Aomamė išvydo danguje du mėnulius. Tačiau antrojoje knygoje įvykiai rutuliojasi toliau ir gan sparčiai. Aomamė susiduria akis į akį su Lyderiu ir sužino daug svarbių dalykų apie 1Q84 metus. Įvykiai bei veikėjai (Tengo ir Aomamė) yra glaudžiai susiję ir artėja vienas prie kito sparčiai lyg tiksinti bomba. Taip pat antroje knygoje atskleidžiama paslaptingosios Oro lėliukės istorija ir po jos nebeaišku ar veikėjai gyvena realiame pasaulyje ar išgalvotame, ar Fukaeri yra Fukaeri ar jos jauniklė. Pastaroji herojė man labiausiai patinka savo paslaptinga, trumpa kalbėsena, nors ji žino labai daug.

Tai bene labiausiai fantastinė Murakami knyga, tačiau ta fantastika tokia tikroviška, kad skaitydama naktį užsinorėjau žvilgtelėti į dangų, gal ten kabo mažesnis, žalsvas mėnulis.

Anotacija:

Pirmoje trilogijos dalyje netikėtai pradėję pintis veikėjų gyvenimai vis labiau raizgosi vienas aplink kitą, mistika tampa vis tikroviškesnė, o naują knygos puslapį verti dar labiau nekantraudamas. Ar oro lėliukė iš tikrųjų egzistuoja? Kas ją sukūrė? Kas toks yra Lyderis ir kokios jo galios? Ar egzistuoja vienareikšmis teisingumas? 

Puslapių skaičius: 350

Knyga nuosava.

Perskaičiau 08.06.2012

Vertinimas: 5/5

Reklama

Parašykite komentarą

Filed under Knygos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s