Gabriel Garcia Marquez “Apie meilę ir kitus demonus“

Savotiška, gražiai parašyta meilės istorija. Pagrindinei veikėjai dvylikametei mergaitei įkanda pasiutęs šuo ir jos tėvas atiduoda ją į vienuolyną, manydamas, kad tikėjimas ją išgydys. Tačiau vienuolyne ji pripažįstama apsėstąja ir naudodamiesi egzorcizmo apeigomis, bando iš jos išvaryti velnią. Tarp jos ir ją lankančio dvasininko užgimsta meilė. Truputį sunku įsivaizduoti kokia gali būti meilė tarp dvylikos metų mergaitės ir virš trisdešimties dvasininko. Tačiau meilė atrodo labai tyra ir graži, tad nekyla jokių klausimų.

Sutapimas, kad vakar tik perskaičiusi knygą, pamačiau, kad per TV tą patį vakarą rodys knygos ekranizaciją. Tačiau filmas pasirodė daug tamsesnis nei pati knyga, kuri yra daug nuotaikingesnė, šviesesnė.

Anotacija:

1949 m., griaudami senovinį vienuolyną, kurio vietoje turėjo iškilti penkių žvaigždučių viešbutis, vienoje kriptoje darbininkai atranda keletą pabirų kaulų ir skaistaus vario spalvos plaukus. Išskleisti ant aslos, jie buvo dvidešimt dviejų metrų ilgio…
Tikras faktas ar dar viena „Šimto metų vienatvės“ autoriaus lakios vaizduotės išmonė? Nesvarbu, nes taip prasideda nepaprasta meilės istorija XVIII a. Kartachenoje, Kolumbijos mieste. Vienintelė markizo de Kasalduero duktė Sierva Marija de Todos los Ancheles, įkąsta šuns su žvaigžde kaktoje, atsiduria Inkvizicijos kalėjime. Apkaltinta ryšiais su šėtonu, nelaimingoji gyvens ten kartu su savo egzorcistu donu Kajetanu Delaura, kol įsiliepsnos nežabota ir pragaištinga meilė…
Šiame romane „Apie meilę ir kitus demonus“ (1994), kur tikrovė persipina su legendomis, mistika susilieja su erotika, G. García Márquezas praplečia savo išrastojo magiškojo realizmo ribas. Tai romanas, trykštantis poezija. Tai metraščio stiliumi papasakoti tolimos istorijos įvykiai, dar kartą patvirtinantys didžiojo Kolumbijos mitų kūrėjo neginčijamą talentą.
Ekranizacija

Puslapių skaičius: 142

Knyga iš bibliotekos.

Perskaičiau 10.06.2012

Vertinimas: 4/5

Reklama

Parašykite komentarą

Filed under Knygos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s