Anita Amirrezvani “Gėlių kraujas“

Labai graži istorija, primenanti pasaką. Vilioja skaityti ne tik dėl rytų kultūros, bet ir dėl autorės kilmės – ji turi lietuviško kraujo.

Istoriją pasakoja keturiolikmetė mergina, kuri svajoja ištekėti ir laimingai gyventi kaip jos tėvai. Tačiau likimas meta jai išbandymus, ji lieka be kraičio ir praranda viltį ištekėti. Spaudžiama skurdo ji su mama iškeliauja pas tolimą giminaitį, turintį kilimų dirbtuves ir gyvenantį nuostabaus grožio Irano mieste Isfahane. Mergina yra apdovanota kilimų rišėjos talentu, tačiau ji negali dirbti kilimų dirbtuvėse, nes ji ne berniukas. Tačiau ir toliau likimas krečia pokštus ir ji per savo karštakošiškumą prisiverda košės ir galiausiai yra išvaroma lauk iš giminaičio rūmų, kuriuose jai ir motinai nieko nestigo.

“Gėlių kraujas“ – tai istorija apie sunkią neturtingos merginos dalią, kuri spaudžiama sunkumų bręsta ir tampa stipria moterimi, išmoksta atskirti drąsą nuo karštakošiškumo ir pasiekia savo tikslus. Skaitant šią knygą susimąsčiau, kaip mes gerai gyvename, kai galime išsirinkti vyrą pačios, galime daryti ką tik norime ir kada norime.Taip pat knyga supažindina su garsiaisiais persiškais kilimais, jų rišimu ir kiek pastangų tai kainuoja.

Anotacija:

Anitos Amirrezvani pirmojo romano puslapiuose atgyja XVII a. Persija: tarsi iš pasakos nužengia miestas, jo turgūs, lindynės ir prabangūs namai. Tai laikas, kai klestėjo kultūra ir prietarai, tai laikas, kai moterims nebuvo leidžiama gyventi savarankiškai. Netikėtai mirus mylimam tėvui, anksti dūžta keturiolikmetės mergaitės viltys ištekėti. Mergaitė tampa tarnaite pas turtingą dėdę, nuostabių šacho kilimų kūrėją. Dėdė padeda jai perprasti puikiųjų kilimų amatą, meną ir verslą. Nors mergina priversta priimti visiškai nepageidautiną laikinų vedybų sutartį, tačiau atsiskleidžia jos gabumai piešti ir kurti. Tviskėte tviskantį pasakojimą puošia su siužetu susipinančios Irano liaudies pasakos ir įstabaus persiškų kilimų meno elementų gausa. Istorija sumegzta taip pat išmoningai, kaip ir merginos audžiami kilimai. Romano tekstas žavi poetiškais vaizdiniais ir kupinais gyvybės personažais.

Puslapių skaičius: 424

Knyga iš bibliotekos.

Perskaičiau 24.06.2012

Vertinimas: 5/5

Reklama

Parašykite komentarą

Filed under Knygos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s