Stieg Larsson “Mergina su drakono tatuiruote“

Pirmiausia peržiūrėjau filmą, o tik po to perskaičiau knygą, tad žinojau kuo ji baigsis, tačiau tai nesutrukdė ja mėgautis, nes ji iš tiesų labai įdomi ir įtraukianti. Įdomus siužetas, charakteriai, kurie yra labai skirtingi, tiek pagrindiniai charakteriai Mikaelis Bliumkvistas ir Lisabeta Salander, tiek ir visa Vangerių giminė.

Henrikas Vangeris pasamdo skandalingą žurnalistą Mikaelį Bliumkvistą ištirti 40 metų senumo įvykio. Vėliau prie jo prisijungia ir kompiuterių žinovė ir labai neįprastos išvaizdos bei elgesio Lisabeta. Kartu jie ne tik atskleidžia, kas iš tikrųjų nutiko Henriko anūkei Harietai, dingusiai kaip į vandenį prieš 40 metų, bet ir išnarplioja tamsiausias Vangerių giminės paslaptis.

 

Anotacija:

Harieta Vanger dingo kaip į vandenį prieš 40 metų. Jos senelis Henrikas lyg šiol įsitikinęs, kad Harietą nužudė kažkas iš jų giminės – tą lemtingą dieną visi buvo susirinkę į atokioje saloje pastatytą įspūdingą Vagnerių šeimos vasarnamį. Įtarti galima daugelį iš tarpusavyje kovojančio įtakingo klano, bet įrodymų nėra… Išskyrus kasmet per gimtadienį senoliui paštu atkeliaujančią dovaną – džiovintų gėlių puokštę, lygiai tokią pat, kokią jam gyva būdama dovanodavo anūkė Harieta. Jausdamas kasdien artėjantį gyvenimo saulėlydį, Henrikas Vagneris nusprendžia darsyk pabandyti įminti neįmenamą mįslę. Tyrimui atlikti pasamdomas žurnalistas, reputaciją praradęs „Millenium“ leidėjas Mikaelis Bliumkvistas bei Lisabet Salander, smarki ir nepritampanti prie visuomenės, bet ypač protinga kompiuterių įsilaužėlė, kuri specializuojasi asmenybių tyrimuose.

 

Ekranizacija

 

Puslapių skaičius: 576

Knyga nuosava.

Perskaičiau 16.07.2012

Vertinimas: 5/5

 

 

Reklama

Komentarų: 1

Filed under Knygos

One response to “Stieg Larsson “Mergina su drakono tatuiruote“

  1. Sveiki, tai tik viena iš trijų knygų. Kai pasidėjau prieš save visas tris pirma mintis buvo: išpūstos dirbtinai ir tikrai neįveiksiu jų, tokių storulių. Kai užverčiau paskutinį trečiosios knygos puslapį mintis, lydėjusi šį veiksmą buvo sekanti: kodėl jos tokios…plonos, kodėl negalėjo būti dar kokių trijų. Noriu, kad susigulėtų įspūdžiai ir sėsiu žiūrėti filmų. Tuo labiau, kad daug kas sako, kad ekranizacijos nenusileidžia knygoms. Su tokiomis knygomis nebaisios jokios lietuviškai “saulėtos“ atostogos!
    Rainis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s