Beowulf

Vengiu tokių nedidelės apimties knygų (~200 psl), geriau renkuosi didesnės apimties, nes tada yra daugiau tikimybės, kad knyga užkabins.. na, o, kai knyga vos kelių šimtų puslapių, jeigu neįtraukė nuo pradžios, kažin ar beįtrauks viduryje, t.y, po kelesdešimties puslapių. Žinoma, yra ir išimčių ir vasarą tuo įsitikinau, nes daugiausia skaičiau knygas vos šimto ar kelių šimtų puslapių, nes naudojausi retai pasitaikančia proga lankytis lietuvos bibliotekoje.

Grįžtant prie šitos knygos, jos turbūt niekada ir nebūčiau skaičiusi jeigu ne mokslai, kuriuose nagrinėjome šitą kūrinį. Nereikėjo perskaityti visos knygos, užteko vos kelių ištraukų susidaryti bendram vaizdui, kuris buvo daug geresnis negu perskaičius visą kūrinį. O kodėl jį skaičiau? Todėl, kad gavau dovanų ir nemėgstu numesti vos pradėtą knygą. Tada tarsi sąžinę graužia…

Taigi, šioje anonimiškoje knygoje, tiksliau legendoje, yra pasakojama istorija apie didvyrį Beowulf’ą ir jo žygdarbius, kurie jam užtarnavo visų pagarbą. Danų karalius Hrothgar pastato kažką panašaus į rūmus, kuriuose visi jo žmonės susirenka švęsti, laukti iš mūšių grįžtančių artimųjų ir pan. 12 metų tuos rūmus atakuoja baisus monstras vardu Grendel, kuris žudo ir suvalgo visus ten esančius žmones. Kai apie tai išgirsta Beowulf’as, jis vyksta padėti danų karaliui ir susidoroja su baisia pabaisa. Kūriniui įpusėjus atsiranda baisus dragonas, kuris taip pat atakuoja žmones ir Beowulf’o kaip didvyrio pareiga yra susidoroti ir su juo.

Ekranizacija

 

Puslapių skaičius: 176

Knyga nuosava.

Perskaičiau 06.10.2012

Vertinimas: 2/5

Reklama

Komentarų: 1

Filed under 2012 m. knygų iššūkis

One response to “Beowulf

  1. Atgalinis pranešimas: 2012 m. knygų iššūkis | readinginistanbul

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s